Posted on

Roma je pobijedila Feyenoord i plasirala se u četvrtfinale

U 3 sata ujutro 21. travnja počelo je četvrtfinale Europske lige na domaćem terenu u talijanskom Rimu. Roma je imala uzbudljivu utakmicu s nizozemskim Feyenoordom.

Nakon početka utakmice Roma je zaigrala punom snagom u napadu. U 60. minuti Leonardo Spinazzola u AS Roma dres ušao je u kazneni prostor i pogodio za preokret u Romi. U narednim utakmicama Roma je nastavila napadati visokim pritiskom i prijetiti. No, u 80. minuti Igor Paixão iz Feyenoorda postigao je lijep pogodak za izjednačenje na 1-1.

Iako je protivnik izjednačio rezultat, Rim nije izgubio samopouzdanje. U 89. minuti utakmice Paulo Dybala, igrač Rome, primio je lukavo dodavanje Lorenza Pellegrinija i zakucao loptu u protivnički gol za ponovno vodstvo svoje momčadi. Odmah po ulasku u produžetak Romin igrač Stephan El Shaarawy ukrao je loptu ispred gola i postigao još jedan bod za Romu, a tada je rezultat bio 3-1. Feyenoord je pokušao s protunapadom, no obrana Rome dobro je funkcionirala i držala protivnički napad pod kontrolom. U 109. minuti utakmice Romin Lorenzo Pellegrini dobro se razigrao i dopunskim udarcem povisio na 4-1, obasjavši pobjedničku zoru na licima Roma.

Iako je Feyenoord pokušavao uzvratiti, obrana Rome im nije dala priliku, a kraj utakmice nije bio previše pa je Roma na kraju eliminirala Feyenoord ukupnim rezultatom 4-2 i prošla u polufinale. dresovi za nogomet Ova utakmica pokazala je Romin duh zajedništva, napornog rada i nikad odustajanja, a također je dokazala njihovu snagu i konkurentnost u europskom nogometu. Radujući se sljedećoj utakmici, Rim može nastaviti s dobrim rezultatima.