Posted on

Treće kolo FA kupa, Manchester United je svladao Wigan Athletic 2-0

Počela je utakmica trećeg kola FA Cupa između Manchester Uniteda i Wigan Athletica. Konačni rezultat razveselio je i navijače Manchester Uniteda koji su ipak u gostima svladali Wigan rezultatom 2:0. Athletic, ovo je njihova rijetka pobjeda. Manchester United, koja je ove sezone bila loša, ne želi odustati od jedinog natjecanja i još uvijek vrijedno radi na postizanju dobrih rezultata.Iako Wigan Athletic nije jako moćna momčad, ipak ima sposobnost za pobjedu.Snaga protivnika je dobra, ali ovoga puta Manchester United još uvijek želi dokazati vanjskom svijetu da je još uvijek uporan.

Prvi pogodak na utakmici pao je u 22. minuti, Diogo Dalot, nositelj broja 20 u Manchester United dres , primio je preokret s lijeve strane svog suigrača, iako je bio daleko od gola, Diogo Dalot se oslanjao na svoje vrhunskim nogometnim vještinama za postizanje pogotka. Uspješan šut iz daljine pomogao je Manchester Unitedu da dođe do prednosti od 1-0, a također je ulio samopouzdanje igrača. Iako su bili na gostovanju, to nije utjecalo. Na kraju, Wigan Athletic je dobio čist gol. Drugi pogodak pao je u 74. minuti, Bruno Fernandes je udaren u noge u šesnaestercu i pao je na tlo, srećom nije bilo ozbiljno, ali je dobio priliku za jedanaesterac i sam ga je realizirao te ponovno uspješno zabio. Manchester United povećava svoju prednost, vratar Wigan Athletica je pogodio krivi smjer u obrani i nije uspio obraniti loptu te je došlo do 2:0. U to vrijeme su već imali veliku prednost, a nije bilo puno minutaže, Wigan Athletic u kontranapadu nije uspio postići više od 2 gola, a na kraju je Manchester United obranio prednost i pobjedu.

Iako u ovoj utakmici nije bilo puno golova, ipak je bilo puno vrhunaca tijekom utakmice. nogometni dresovi komplet Navijači koji su propustili mogu pogledati reprizu.