Posted on

U 23. kolu Premier lige Manchester City je pobijedio Brentford rezultatom 3:1

Počinje 23. kolo Premier lige. Ovaj put igra se protiv Manchester Cityja u gostima protiv Brentforda. Manchester City i dalje ostaje motiviran za vodstvo. U ovoj se utakmici također oslanjao na 3 Lako su svladali Brentford s rezultatom -1 i pobijedio, na što nije utjecala činjenica da se radilo o gostujućoj utakmici.Njihov nedavni rekord znači da je Manchester City počeo jurišati prema prvenstvu.

Prvi gol na utakmici pao je u 21. minuti. Neal Maupay je sam pojurio s loptom naprijed. Igrači Manchester Cityja iza njega nisu ga uspjeli sustići. Vratar koji je izjurio u prekid također se poskliznuo i zgrabio loptu. , ali Neal Maupay zabili izravno unaprijed i pomogli Brentfordu da slavi 1-0.No, sreća im na kraju nije bila naklonjena.Brentford je dočekao snažan kontranapad Manchester Cityja. Drugi pogodak pao je u 45. minuti, Phil Foden, nositelj broja 47 u Manchester City dres , primio je rikverc koji je Brentford htio presjeći ispred gola, zaustavio je loptu prsima i zakucao direktno u gol. , pomogao je Manchester Cityju da vrati rezultat, pa je utakmica bila izjednačena na 1-1. Treći pogodak pao je u 53. minuti, Kevin De Bruyne dodao je loptu iz velike daljine, a Phil Foden glavom zabio, dva puta povećao prednost momčadi, a rezultat je bio 2-1. Četvrti pogodak pao je u 70. minuti, Erling Haaland je iz blizine asistirao Philu Fodenu, koji je nakon primljenog dodavanja brzo krenuo prema golu, izbjegao ubačaj i pronašao pravo vrijeme za hat trick.

Na kraju je Manchester City svladao svog protivnika Brentford rezultatom 3-1. nogometni dresovi Opet pobjeda dovela ih je na drugo mjesto Premier lige.Postat će jak protivnik Liverpoola,a sljedeća utakmica bit će još žešća i uzbudljivija.